شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
شرکت شاپرک

شاپرک همچنان در جمع صد شرکت برتر ایران

کد خبر: SHP-14545 ساعت انتشار: 10:32 تاریخ انتشار: 1398/01/25
شاپرک همچنان در جمع صد شرکت برتر ایران

شرکت شاپرک در تازه‌ترین رتبه‌بندی IMI100 که توسط سازمان مدیریت صنعتی کشور انجام می‌شود، موفق شد حضور خود را در میان صد شرکت برتر کشور تثبیت کند.

به گزارش شاپرک، تازه‌ترین فهرست رتبه بندی سالانه آی ام آی 100 صبح روز دوشنبه طی مراسمی در محل سازمان مدیریت صنعتی کشور با حضور مسئولان وزارت صمت، سازمان مدیریت صنعتی، نمایندگان 500 شرکت‌ بزرگ کشور اعلام شد.

بر اساس رتبه‌بندی اعلام شده، شرکت شاپرک توانسته است با قرار گرفتن در رتبه 66 از میان 500 شرکت بزرگ ایران، حضور خود را همچنان در میان صد شرکت برتر کشور ادامه دهد.

در این رتبه بندی که امسال دوره بیست و یکم آن برگزار شد شرکت‌های برتر ایرانی با الگوبرداری از شاخص "فورچون" مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. شاخص اصلی در این رتبه‌بندی، میزان فروش یا درآمد شرکت‌ها که بزرگی و تاثیرگذاری شرکت را در اقتصاد نشان می‌دهد، به عنوان شاخص ارزیابی ملاک رتبه‌بندی قرار می‌گیرد.

گفتنی است ارزش افزوده 500 شرکت برتر به میزان 14 درصد از تولید ناخالص ملی است و این میزان برای 100 شرکت برتر 12 درصد است. همچنین مجموع فروش 500 شرکت برتر برابر با 44 درصد از تولید ناخالص داخلی ایران است.

مرکز رتبهبندی شرکتهای برتر ایران معروف به " آی. ام.آی صد" زیرمجموعه سازمان مدیریت صنعتی است و در حوزه رتبهبندی بنگاههای بزرگ کشور، بدون دخالت دادن موضوع مشارکت مالی شرکتهای معظم، به معرفی برترینها میپردازد.


دسته بندی: اخبار