جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
شرکت شاپرک

شناسایی و مسدودسازی 460 سایت فیشینگ توسط واحد امنیت شاپرک

کد خبر: SHP-63468 ساعت انتشار: 11:32 تاریخ انتشار: 1397/10/24
شناسایی و مسدودسازی 460 سایت فیشینگ توسط واحد امنیت شاپرک

واحد امنیت شرکت شاپرک از ابتدای مرداد ماه امسال 460 مورد سایت فیشینگ را شناسایی و نسبت به مسدودسازی آ‌ن‌ها اقدام کرده‌است.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت شاپرک، فیشینگ یکی از متداول‌ترین کلاه‌برداری‌ها و سوءاستفاده‌ها از کم‌اطلاعی یا بی‌توجهی کاربران درگاه‌های پرداخت اینترنتی است که بنا بر گزارش‌های موجود همواره قربانیان زیادی از میان این کاربران می‌گیرد.
بر همین اساس واحد امنیت شرکت شاپرک با هدف افزایش امنیت و کاهش تعداد قربانیان حملات فیشینگ، شناسایی و اقدام برای مسدودسازی آن‌ها را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده‌ و موفق شده ‌است با استفاده از این روش‌ها طی 6 ماه گذشته بیش از 460 سایت فیشینگ درگاه‌های پرداخت اینترنتی را شناسایی و اقدامات لازم را برای غیر فعال سازی آن‌ها انجام دهد.
از میان این تعداد، حدود 60 سایت بر اساس گزارش‌های دریافتی از منابع مختلف و نیز حدود 400 سایت فیشینگ را با استفاده از زیرساخت فراهم شده در مرکز عملیات امنیت سلسله مراتبی شاپرک شناسایی و مسدود و غیرفعال نموده است. این زیرساخت به شاپرک امکان می‌دهد در سریع‌ترین زمان ممکن و پیش از آنکه تعداد قابل توجهی از کاربران در دام این صفحات جعلی گرفتار شوند، آن را شناسایی کرده و علیه آن اقدام لازم صورت گیرد.
دسته بندی: اخبار