سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
شرکت شاپرک

کاهش ۱۵ درصدی تراکنش‌های بیش از ۵۰ میلیون تومان

کد خبر: SHP-22942 ساعت انتشار: 11:42 تاریخ انتشار: 1398/01/25
کاهش ۱۵ درصدی تراکنش‌های بیش از ۵۰ میلیون تومان

مدیرعامل شرکت شاپرک گفت: تعداد تراکنش‌های دهک دهم که مبالغی بیش از ۵۰ میلیون تومان را شامل می‌شود، در دو ماهه آبان و آذر حدود ۱۵.۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط‌عمومی شاپرک، محسن قادری در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره اقدامات شرکت شاپرک در راستای مقابله با فعالیت دستگاه‌های کارتخوان در خارج از کشور، اظهارداشت: شرکت شاپرک از فعالیت پذیرندگانی در خارج از کشور در شبکه پرداخت مطلع بود اما از آنجایی که تصمیم قاطعی برای جلوگیری از فعالیت آن‌ها وجود نداشت، اقدامی برای مسدودسازی این پایانه‌ها در دستور کار نبود. پس از آنکه  رییس‌کل بانک مرکزی دستور قاطع و صریحی درباره مسدودسازی این ابزارها صادر کردند، شرکت شاپرک به تمامی شرکت‌های پرداخت الکترونیک ابلاغ کرد تا از فعالیت پذیرنده‌های فعال در خارج از کشور جلوگیری کنند و بر همین اساس ۹۲۰ دستگاه پایانه پذیرنده بسته شد و این روند ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت شاپرک ادامه داد: با توجه به دستور رییس کل بانک مرکزی و در راستای بهبود فضای شبکه پرداخت ۴۰ هزار پایانه تعیین تکلیف نشده شرکت‌های پرداخت الکترونیک در شرکت شاپرک بسته شد؛ دستورات رییس کل بانک مرکزی و اقدامات شاپرک دستاوردهای بزرگی را برای شبکه پرداخت به دنبال داشت و توانست معضلی را  که در شبکه پرداخت ایجاد شده بود را رفع کند.

قادری تاکید کرد: یکی از تصمیمات بسیار مهم و تاثیرگذار، محدودیت و ایجاد الزامات در تراکنش‌های دهک دهم یا همان تراکنش‌های بالاتر از پنجاه میلیون تومان به منظور مدیریت تراکنش‌ها و جلوگیری از سفته بازی با استفاده از تراکنش‌ها بود که به نظام اقتصادی آسیب‌هایی را وارد می‌کرد.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده، تراکنش‌های دهک دهم که مبالغی بیش از ۵۰ میلیون تومان را شامل می‌شود، در مدت میان آبان و آذر ۱۵.۵ درصد کاهش داشته و مقایسه تراکنش‌های آذر ماه امسال با ماه مشابه سال گذشته نشان از کاهش ۴ درصدی دارد


دسته بندی: اخبار